Тренінг «Гармонія розуму та тіла»

Опубліковано: Середа, 09 грудня 2020

mandali 04

08.12.2020 пройшла чергова зустріч зі студентами гуртожитку. Увійти в стан творчої медитації, розслабитися і звільнитися від негативу нам допомагала мандала для розфарбовування. Під час роботи ми розмовляли про свій внутрішній стан і розуміння навколишнього світу.

Мандала - це санскритське слово, що означає «коло» або «центр». Це один із символів, які є східним аналогом лабіринту - графічна діаграма складної структури. Мандали - на перший погляд, дуже прості, нічим не примітні малюнки. Але якщо доторкнутися до цієї дивовижної таємниці та навчитися розраховувати й розфарбовувати мандали для створення миру і гармонії в сім'ї, розумі, житті, стосунках, тоді приходить розуміння, що це ціла наука - величезна, глибока, де багато незвіданого і прекрасного.

Мандала - це не картина, а зображення вашої душі.

mandali 04

Позначення фігур в мандалах

Круглі і овальні форми - символ цілісну особистість. Це зображення духовного світу і здатність захиститися від негативу, що приходить ззовні.

Хрестоподібні форми - символ роздоріжжя. Це означає, що людина стоїть на порозі важливого рішення та обмірковує, в який бік рухатися.

Зірки уособлюють чоловічу енергію. Це такі якості, як впевненість в собі, вміння нести відповідальність і приймати рішення, спираючись виключно на логіку.

Квадрати й трикутники символізують здатність людини розкриватися емоційно. Вони можуть вказувати як на закриту особистість, для якої не властиві яскраві прояви емоцій, так і говорити про те, що ви звикли вихлюпувати всю бурю почуттів в навколишній світ.

Спіралі й знак нескінченності, вісімки говорять про те, що людина знаходиться в безперервному процесі духовного розвитку.

Серце - уособлення любові. Як внутрішньої - до самого себе, так і зовнішньої - безумовної, до оточення і світу в цілому.

Вибираючи мандалу для розфарбовування, людина інтуїтивно зупиняє вибір саме на тих фігурах, які найбільш повно зображають його духовний стан.

mandali 04

Позначення кольорів мандали

Червоний - уособлення невгамовної, пристрасної, що вирує енергії. Це вибір людей активних, привабливих, але до певної міри й агресивних, якщо вони не в змозі впоратися з емоціями.

Рожевий - символ вразливості, говорить про глибокі душевні проблеми або наявності важкого захворювання.

Помаранчевий - це прагнення жити. Повно, яскраво, насичено. Це колір оптимістів і ентузіастів, людей, нездатних всидіти на одному місці.

Жовтий висловлює сонячну енергію. Уособлює такі якості, як залізна сила волі, величезний інтелект.

Зелений вказує на глибоку внутрішню зрілість людини. Інфантильність відсутня повністю, це гармонійна і щаслива особистість.

Блакитний - символ материнства, турботи, співчуття. Вказує на істинно жіночі якості, які можуть бути приховані та придушуються.

Синій - символ спокою й умиротворення. Але тільки якщо відтінки яскраві, світлі. Глибокий і насичений синій, навпаки, говорить про постійні конфлікти, несприятливий психологічний стан.

Фіолетовий - символ стагнації, зупинки в розвитку. Брак життєвих сил, які необхідні для досягнення цілей. Відсутність енергії, апатія.

Бузковий говорить про проблеми з легенями та іншими органами дихання. Ймовірно у людини є шкідливі звички, від яких він бажає позбутися.

Сірий - байдужість, байдужість, байдужість до всього що відбувається. Може бути як істинним, так і удаваною, коли людина придушує в собі емоції.

Коричневий - колір заниженої самооцінки, відсутність впевненості в собі. Це комплекси, фобії, страхи, психологічні затиски і обмеження мислення, які не дають розвиватися і любити себе безумовно.

Білі та пастельні відтінки - символ духовної чистоти, невинності. Це все світле, чисте.

Чорний говорить про депресивний стан. Людина спустошений, у нього немає енергії, бажання що-небудь робити, рухатися вперед.

mandali 04

Чим корисні розмальовки мандали?

Малюнок мандали надає на людину позитивний вплив. Він допомагає пізнати себе через візерунки й образи. Це допоможе краще зрозуміти себе. Можливо, ви щось відкриєте в собі, зможете краще зрозуміти, чого не вистачає.

Практичний психолог Вікторія Жакун

Перегляди: 421

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +038 (05549) 9-07-10

e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: http://nkatk.com/

 baner tdatu  monBaner  baner dist navch  baner npc  baner biblioteka  baner el biblio    

baner nmc     baner uonoda     baner djerela     baner ugl     baner testuvannya