Навчання вдома: психологічні поради для студентів
Як впоратися із тривогою під час карантину
- Ознайомтеся з рекомендаціями ВООЗ та дотримуйтеся їх. Знання про те, як правильно поводитися у критичній ситуації, знижує тривогу.
- Не стримуйте свої переживання. Боятися – нормально, відчувати тривогу, страх – також. А це значить, рано чи пізно почуття дадуть про себе знати, тільки їхня сила може стати руйнівною для нашого організму. Розуміння та прийняття негативних емоцій знижує напругу, психіка перестає страждати.
- Дотримуйтеся інформаційної гігієни. Намагайтеся обмежити кількість інформації, яку ви споживаєте. Зменшіть кількість часу, проведеного за читанням новин і в соціальних мережах. Фокусуйтеся на позитивних сюжетах. Звертайте увагу лише на важливі матеріали.
- Знаходьте час для себе. Створіть свій власний щоденний ритуал – займіться тим, що приносить вам задоволення. Спорт, будь-які види творчості, улюблене кіно, просто відпочинок підійдуть. Головне – щоб у цей час вас ніхто не чіпав і ви могли розслабитися на самоті.
- Подбайте про повноцінний сон. Недостатній сон і погана його якість – один з головних супутників депресії. А безперервний (бажано не менше 8 годинний) сон піднімає настрій, зміцнює пам’ять і знижує больові відчуття.
- Частіше рухайтеся. Люди, які ведуть малорухливий спосіб життя сильніше відчувають на собі тривогу і стрес. Тож варто зосередитися на частоті рухів, а не на їх інтенсивності.
- Користуйтеся відеовикликами. В коледжі ви звикли спілкуватися особисто: чути один одного, дивитися в очі, відчувати емоції. На жаль, працюючи віддалено, ви втрачаєте таку можливість. Тож якомога більше зустрічей і занять проводьте з відео, щоб не відчувати самотності.
- Синхронізуйтеся частіше. Це особливо актуально зараз, в період кризової напруженості й в умовах невизначеності, коли люди відчувають натиск інформаційного шуму і високого робочого навантаження.
- Припиніть постійно читати новини і гортати стрічки соціальних мереж. Намагайтеся ретельніше обирати джерела, з яких ви будете дізнаватися новини, й критично оцінювати будь-яку вхідну інформацію. Це допоможе вам бути, спокійнішими, зосередженішими на навчанні й краще фокусуватися на головному.
- Прислухайтеся до себе, запам'ятовуйте інсайти. Відтепер ви перебуваєте в нових для вас умовах, тож прислухайтеся до себе, записуйте нові ідеї, не відкидайте інсайти, фіксуйте зміни у ваших відчуттях. Все це може стати цінним для вас і корисним у вашому навчанні і житті.
- Підтримуйте одне одного. Хваліть за досягнення або нові ідеї, заохочуйте ініціативність. Карантин і стрес все одно закінчаться, а з вами залишаться навички організації робочих процесів у незвичній обстановці. Постійно тримайте контакт зі своїми друзями.
І пам’ятайте про «чотирьох слонів» , на яких тримається наш світ в умовах карантину: миття рук з милом, самоізоляція, антисептик та вчасне повідомлення лікаря про погіршення самопочуття.
Перегляди: 1051Авторські права
Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.
Контакти
Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.
Телефон: +038 (05549) 9-07-10
e-mail: office@nkatk.com
Офіційний сайт: http://nkatk.com/