Open menu

shlapa bakalavra

Ласкаво просимо!

Підготовка здійснюється за державним замовленням, за рахунок фізичних та юридичних осіб.
Прийом на навчання здійснюється на основі ліцензії на підготовку здобувачів фахової перед вищої освіти за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра за відповідною спеціальністю, що отримана на підставі наказу Міністерства освіти і науки України №986-л від 21.11.2019 року.

Детальніше...

 

Гімн України був вперше виконаний у Перемишлі 10 березня 1865 року.

 

Вперше пісня «Ще не вмерла Україна» була публічно виконана 10 березня 1865 року у місті Перемишль, що нині знаходиться на території Польщі. Відбулося це з нагоди урочистостей до річниці смерті Тараса Шевченка. На платівку вперше записаний у кельнському відділенні «Грамофону» в жовтні 1910 року у виконанні Модеста Менцинського.

 

Через 50 років після публічного виконання пісня стала державним гімном УНР та ЗУНР, а в 1992 році — державним гімном України.

 

Історія створення Державного гімну України почалася восени 1862 року. Автор тексту пісні «Ще не вмерла Україна» Павло Чубинський написав її під час вечірки у Києві. За це Чубинського вислали в Архангельську губернію, бо пісня мала буцімто «шкідливий вплив на розум простолюду», тоді, як і зараз, російській імперії не подобалися будь-які прояви самоідентифікації українців.

 

Вперше вірш Павла Чубинського був опублікований у 1863 році у львівському журналі «Мета». Композитору Михайлу Вербицькому сподобався вірш Чубинського, і він написав музику до нього.

 

З моменту створення і до проголошення Незалежності України пісня «Ще не вмерла Україна» була гімном низки державних утворень, що існували на території України:

Української Народної Республіки;
Західноукраїнської Народної Республіки;
Карпатської України.

 

Лише через рік після проголошення незалежності України у 1992 році пісня «Ще не вмерла Україна…» стала Державним гімном. У 1996 році він потрапив у Конституцію України, а 2003 року Верховна Рада ухвалила закон про Державний гімн України.

 

Вірш Павла Чубинського дещо відрізняється від нинішнього Державного гімну України. Наприклад, починається він зі слів «Ще не вмерла Україна, і слава, і воля. Ще нам, браття-молодці, усміхнеться доля».

 

Зміни були запропоновані другим президентом України Леонідом Кучмою перед ухваленням Радою закону про Державний Гімн. Він, зокрема, пропонував змінити звучання перших слів пісні на «Ще не вмерла України».

 

Ще одна зміна, яка була запропонована Кучмою перед ухваленням закону — щоб офіційним державним Гімном були лише перший куплет і приспів пісні.

 

Причина такої позиції криється у другому куплеті гімну, де є слова «Станемо, браття, у бій кривавий від Сяну до Дону». Річ у тому, що коли був написаний вірш, ці землі були етнічно українськими, та згодом західні землі відійшли Польщі, східні — pociї.

 

den gimnu ukraini 2023 01

 

Таким чином було ухвалено рішення не вважати цю частину пісні офіційним гімном, аби уникнути звинувачень про буцімто зазіхання на територіальну цілісність сусідніх держав.

 

 

За матеріалами із відкритих джерел мережі Інтернет

 

baner tdatu monBanermonBaner baner dist navch baner npc baner biblioteka baner el biblio baner nmc baner uonoda  baner ugl baner testuvannya