Open menu

shlapa bakalavra

Ласкаво просимо!

Підготовка здійснюється за державним замовленням, за рахунок фізичних та юридичних осіб.
Прийом на навчання здійснюється на основі ліцензії на підготовку здобувачів фахової перед вищої освіти за освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра за відповідною спеціальністю, що отримана на підставі наказу Міністерства освіти і науки України №986-л від 21.11.2019 року.

Детальніше...

 

Викладачі математики Вікторія ПОЛІТИЦЬКА та Віолета ПОЛІХРОНОВА разом зі слухачами курсів з підготовки до національного мультипредметного тесту (НМТ) з математики 14 березня 2023 року (3.14) святкували день числа Пі.

 

У форматі навчально-виховного заходу було організовано святкування в онлайн режимі, на якому були присутні викладачі нашого коледжу.

 

chislo pi 01

 

Викладач математики Віолета ПОЛІХРОНОВА розповіла історію виникнення свята, його традиції, історію обчислення числа Пі. Це свято вигадав фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дати (місяць, число) 3.14 і час 1:59:26 збігаються з першими цифрами в записі числа Пі = 3,1415926. В цей час читають хвалебні промови на честь числа Пі, його ролі в житті людства, малюють антиутопічні картини світу без Пі, їдять Пі-ріг (pie), п'ють напої та грають в ігри, які починаються на «Пі».

 

chislo pi 02

 

Учасники заходу слухали музику числа Пі - музику, яку була написана музикантом Девідом МАКДОНАЛЬДОМ на основі цифр числа Пі. Для цього кожна цифра числа була «пов’язана» з нотою в ля-мінорному акорді.

 

chislo pi 03

 

Під керівництвом Вікторії ПОЛІТИЦЬКОЇ здобувачі освіти разом з викладачами, що були присутні на заході, експериментальним шляхом встановлювали значення числі Пі. Був повторений дослід, який приводить до появи числа Пі – слухачі курсів та викладачі робили заміри своїх чашок та знаходили відношення.

 

chislo pi 04

 

Особлива увага була приділена практичному застосуванню числа Пі. Всім учасникам заходу було запропоновано провести святкування дня числа Пі в піцерії за круглим столом, зробивши замовлення круглої Піци. До уваги представлена життєва задача з застосуванням константи – задача про дві піци. Студенти, зробивши відповідні розрахунки, побачили які піци за розміром треба замовляти в кафе для заощадження грошей.

 

chislo pi 05

 

Викладач математики Віолета ПОЛІХРОНОВА зазначила, що число Пі зустрічається в усіх задачах, де є круглі тіла, зокрема і в задачах національного мультипредметного тесту. До уваги здобувачів освіти був представлений комплекс вправ з ЗНО, НМТ та PISA минулих років. Було розв’язано дві задачі з використанням формул довжини кола та площі круга.

 

chislo pi 06

 

У фіналі заходу всім учасникам було запропоновано в 1.59 дня скуштувати кругле печиво за круглим столом, а ввечері після вдалого розв’язання задач відвідати піцерію. Акцентувалась увага здобувачів освіти на систематичній роботі з підготовки до проходження національного мультипредметного тесту.

 

Вдалого всім святкування та смачного!

Вікторія ПОЛІТИЦЬКА
Віолета ПОЛІХРОНОВА

 

baner tdatu monBanermonBaner baner dist navch baner npc baner biblioteka baner el biblio baner nmc baner uonoda  baner ugl baner testuvannya