Базою для якісної практичної підготовки майбутніх фахівців є навчально-виробничий комплекс коледжу, який дозволяє забезпечити робочими місцями навчальних і виробничих практик згідно з навчальними планами та програмами студентів спеціальностей "Агроінженерія", "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", "Геодезія та землеустрій", "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології".
Історія розвитку майстерень розпочинається з періоду будівництва Каховської ГЕС, саме з 1951р. по 1953р. відповідно до існуючих типових проектів ремонтних майстерень побудовано у наші майстерні. На той період майстерня включає в собі ряд виробничих приміщень, першочерговим завданням яких було технічне обслуговування та ремонт автомобільної та тракторної техніки, що використовувалась на будівництві ГЕС.
Після закінчення будівництва станції проводилась реконструкцією головної майстерні, а паралельно відбувалася забудова території навчально-виробничих майстерень і вже починаючи 1959р. будується ливарний, зварювальний, ковальський цехи, в яких наприкінці 1963р. створюються відповідні додаткові робочі місця для проведення практичних робіт за участю студентів.
У зв’язку зі збільшенням машино-тракторного парку і необхідністю виконання обслуговуючих робіт в період з 1960р. по 1963р. виконується будівництво ПТО (пункт технічного обслуговування) тракторів, ПТО сільськогосподарських машин, ПТО автомобілів, тобто у студентів з’являється можливість під керівництвом майстрів виробничого навчання практично виконувати операції по технічному обслуговуванню автотракторної техніки. У кінці 1965р. закінчується будівництво столярного цеху, пилорами, адміністративних будівель, боксів для автотракторної техніки, спортивно-оздоровчого комплексу.
В період створення та розвитку матеріально-технічної бази було прикладено багато зусиль кваліфікованими працівниками та майстрами виробничого навчання. Одним з перших завідуючих майстернями був Стародубцев Д.А. (1957-1962р.р.). За період роботи з 1966р. до 2001р. великий внесок в розвиток матеріально-технічної бази навчальних майстерень було зроблено завідуючим майстернями Десною В.Ф. З 2001 р. посаду завідувача навчально-виробничими майстернями обіймає Дейнега А.І.