Організаційні засади інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами за очною, заочною, дистанційною формами здобуття освіти в Коледжі визначаються Порядком організації інклюзивного навчання в закладах фахової передвищої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2021 року №1321. Коледж з метою забезпечення реалізації права на фахову передвищу освіту осіб з особливими освітніми потребами створює необхідні умови для здобуття такими особами якісної фахової передвищої освіти шляхом:
- створення інклюзивного освітнього середовища, орієнтованого на задоволення потреб та інтересів осіб з особливими освітніми потребами, зокрема надання можливостей для формування індивідуальної освітньої траєкторії;
- належного фінансового, кадрового, матеріально-технічного, організаційного та інформаційного забезпечення закладів освіти;
- безоплатного забезпечення інформацією для навчання в доступних форматах із використанням технологій, що враховують обмеження життєдіяльності, зумовлені станом здоров’я;
- забезпечення необхідними допоміжними засобами для навчання, що дають змогу опанувати освітньо-професійну програму, у тому числі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1289 «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з особливими освітніми потребами у закладах освіти» (Офіційний вісник України, 2021 р., № 2, ст. 85), та згідно з переліками, затвердженими МОН;
- забезпечення підручниками, у тому числі електронними, посібниками здобувачів профільної середньої освіти в закладах освіти, що враховують особливі освітні потреби.
На виконання Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, у ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» проводиться робота по забезпеченню доступності навчальних приміщень коледжу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема проведено у 2019 році експертом технічне обстеження фактичного технічного стану навчального закладу та складено технічний звіт щодо доступності осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до коледжу.
Згідно з технічним звітом, вхід на територію обладнаний доступними елементами інформації про об’єкт. На пішохідних шляхах встановлені хвіртки решітчатого типу. Вхід у головний корпус коледжу облаштований пандусом, що забезпечує підйом осіб з інвалідністю на рівень входу в будинок, а відтак до рівня 1-го поверху. Уздовж правої сторони пандуса встановлена огорожа з поручнями. Перед пандусом облаштована площадка з дренажем. Вхідна площадка має навіс з організованим водовідводом. Приміщення першого поверху широкі й відповідають нормам ДБН_V2240-2018.
Облаштоване місце для паркування автомобіля особи з інвалідністю на стоянці автотранспорту коледжу з позначенням знаками та горизонтальною розміткою, відповідно до Правил дорожнього руху з піктограмами міжнародного символу доступності.
Біля входу є черговий пункт з роботою 24 години на добу, в обов’язки якого входить обслуговування маломобільних груп населення та інвалідів.
Вільність габаритів для пересування маломобільних груп населення та інвалідів, ширина дверних прорізів в консультаційні приміщення, лекційні зали, в приміщення приймальної комісії відповідають чинним нормам.