Сьогодні до складу навчально-виробничого комплексу входять:
• навчально-виробничі майстерні, які забезпечують не лише проходження практик, а й проводять капітальний ремонт карбюраторних та дизельних двигунів, переобладнання автомобілів, відновлення деталей, а також надають до 30 видів різних послуг, пов’язаних з профілем навчальних практик та виробничої діяльності;
• навчально-дослідне господарство загальною площею 740 га;
• навчально-виробничий машино-тракторний парк, який нараховує 63 одиниці автотранспорту, у тому числі: 27 автомобілів, 30 тракторів, 6 комбайнів;
• машинний двір з 97 найменуваннями сільськогосподарських машин і знарядь;
• навчальні полігони;
• ангари та приміщення для зберігання техніки (площею 3000 кв.м.).
На навчально-виробничих майстернях функціонує пункт технічного обслуговування і діагностування тракторів і автомобілів, який обладнано діагностичними приладами ИМД-ЦМ і мотор-тестером JT – 254, новітнім мотор-тестером на базі USB - осцилографа для визначення параметрів карбюраторного, інжекторного або дизельного двигуна вітчизняного і зарубіжного виробництва, сканером на базі СКАНМАТИК для діагностування через електронний блок усіх експлуатаційних параметрів автомобіля з відображенням на комп’ютерній техніці.
Основним на майстерні є механічний цех. Згідно технологічного процесу всі роботи починаються з дільниці розбирання, миття, дефектування і комплектації двигунів. Наступним етапом ремонту є ремонт складових частин двигуна: шліфування шийок колінчастих валів, розточка і хонінгування блоків циліндрів, ремонт головок блоків, притирання клапанів.
Окрім того, функціонує дільниця по діагностиці та ремонту паливної апаратури тракторів та автомобілів, а також ремонту сільськогосподарської техніки. Загалом, на базі майстерень студенти мають змогу ознайомитися з 38 ремонтними операціями. Лабораторії дозволяють вивчати роботу пристроїв, технічні характеристики, принципи роботи, регулюванням, обслуговуванням устаткування, машин, механізмів, вузлів, агрегатів.
Також до складу механічного цеху входять токарна, слюсарна та ковальсько-зварювальна дільниці. Токарну дільницю обладнано 5 токарними верстатами, стругальним, фрезерним та вертикально-свердлильним верстатами. Слюсарну дільницю укомплектовано 5 верстатами, деревообробним та заточним верстатами і 2 вертикально-свердлильними верстатами. Ковальсько-зварювальна дільниця обладнана 2 ковальськими горнами та 5 зварювальними кабінками, в навчальному процесі використовується пневматичний молот, газове та напівавтоматичне зварювання.
Завершується технологічний процес збиранням двигунів та наступною їх обкаткою і випробовуванням на стендах.
Особливу увагу при підготовці техніків-електриків педагогічний колектив приділяє набуттю студентами практичних навичок. Усі види практик проводяться в спеціалізованих лабораторіях, які оснащені відповідними робітниками місцями, де студенти проводять наладку, монтаж, пробний пуск лічильників, розрахунки електроустаткування, вивчають різноманітні несправності і методи їх усунення.
Під час проведення навчальних практик студенти проводять монтаж, технічне обслуговування і ремонт внутрішніх силових і освітлювальних проводок, зовнішніх, повітряних і кабельних ліній, електричних машин і трансформаторів, комунікаційно-захисної апаратури, вторинних кіл автоматичного керування технологічними процесами сільськогосподарського виробництва, електронного обладнання.
Для студентів спеціальності «Геодезія та землеустрій» створено полігон краплинного зрошення з системою поливних мереж з арматурою, насосною станцією і фрагментом дощувальної машини «Дніпро». Окрім того, студенти мають можливість пройти практику на будівельному майданчику і полігоні гідротехнічних споруд. Важливими об’єктами проведення досліджень є лабораторії гідравліки, водопостачання та водовідведення, сільськогосподарської меліорації та меліоративних машин.
У підготовці техніків-землевпорядників важливе значення набули вміння користуватися геодезичними приладами, електронними тахеометрами, приладами супутникового зв’язку, читання електронних карт, проведення теодолітних і мензуальних зйомок, технічного нівелювання.
У зв’язку з комп'ютеризацією АПК виникла реальна необхідність у фахівцях для обслуговування сфери інформаційних технологій. Новокаховський коледж з 2006 року готує фахівців з обслуговування інтелектуальних інтегрованих систем.
Ґрунтуючись на вже наявних в навчальному закладі комп'ютерних класах, телестудії, інтернет-класі, лабораторії інтерактивного навчання проводяться практики по даній спеціальності, які дають можливість студентам проводити ремонт і обслуговування офісної техніки, налагоджувати локальну мережу, робити монтаж засобів автоматизації, працювати з пристроями на мікроконтроллерах. У обладнаних лабораторіях проводять перевірку стану елементів інтелектуальних інтегрованих систем, їх ремонт і обслуговування.
Отже, важливу роль у підготовці спеціалістів відіграє невід’ємний зв'язок практичного навчання з існуючим виробництвом, який дозволяє максимально зблизити теоретичні знання з виконання практичних робіт на реальних об’єктах.