Завідувач відділення
Пирогова Наталія Іванівна
Вчитель математики
Відділення здійснює підготовку фахівців за двома спеціальностями.
Спеціальність 193 «Геодезія та землеустрій»
Спеціальність 193 «Геодезія та землеустрій» в Новокаховському коледжі є важливим напрямком підготовки фахівців, які роблять значний внесок у розвиток геодезії та землеустрою в Україні. З моменту відкриття спеціальності в 1995 році, коледж став місцем, де студенти отримали не тільки знання та навички, але й можливість розвивати свої професійні інтереси, як на території України, так і за кордоном: Канада, Польща, Чехія, Німеччина та інші.
Сьогодні, згідно з наказом Міністерства освіти і науки України, коледж має ліцензію на підготовку фахових молодших бакалаврів, що є свідченням високого рівня освітніх стандартів. Освітній процес у коледжі продовжує адаптуватися до сучасних вимог, зокрема, впроваджуючи дистанційні форми навчання, що дозволяє студентам бути гнучкими та отримувати знання незалежно від їхнього місцеперебування. Завдяки денній та заочній формам навчання, Новокаховський коледж відкриває двері для багатьох талановитих молодих людей, які прагнуть стати частиною цієї важливої професії.
Студенти, які вивчають геодезію та землеустрій, занурюються в захопливий світ точних вимірювань і картографії, використовуючи сучасні геоінформаційні технології та навігаційні системи. Вони розширюють свої знання в юридичному супроводі, земельному праві та земельному кадастрі, що є невіддільною частиною управління земельними ресурсами. Ці навички є ключовими для створення сталого майбутнього та ефективного використання землі, відкриваючи нові можливості для розвитку суспільства та збереження навколишнього середовища.
Освітньо-професійна програма передбачає надання ґрунтовних комплексних знань та необхідних практичних навичок у сфері геодезії та землеустрою, тому геодезичні та виробничі практики з наявним сучасним геодезичним обладнанням забезпечують базові навички для опанування професійних дисциплін та є підґрунтям для подальшого навчання з високим рівнем автономності.
Завдяки навичкам, отриманим під час навчання, випускники можуть обіймати посади в державних структурах, місцевому самоврядуванні, а також у приватних геодезичних та землевпорядних компаніях.
Спеціальність 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка»
Сучасне виробництво сьогодні неможливе без автоматизації і комп’ютерно-інтегрованих технологій. Кожне виробниче підприємство зацікавлене в інтенсивному впровадженні новітніх інформаційних технологій, сучасних систем управління у виробничий процес та підготовці висококваліфікованих спеціалістів, які здатні це реалізувати. Сфера діяльності фахівців з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій охоплює майже всі галузі промисловості України.
Підготовка фахівців за освітньою програмою «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» поєднує в собі одночасно різні напрями: автоматизацію технологічних процесів, адміністрування комп’ютерних мереж, програмування та робототехніку.
Однією з найважливіших переваг спеціальності, в порівнянні з традиційними ІТ-спеціальностями, є тісне поєднання програмної та апаратної частин, написання програмного забезпечення під реальні виробничі процеси чи об’єкти. Це дає змогу випускникам успішно працювати розробниками програмного та апаратного забезпечення для засобів робототехніки, вбудованих систем, автомобілів, розумних будинків, займати керівні посади у відділах з автоматизації та метрології, а також реалізувати себе менеджерами проєктів, тестувальниками програмного забезпечення, системними адміністраторами та ін.