21 листопада наша країна відзначає ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ. Це особливий день, який щороку, з 2014 року, відзначається на честь початку дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) і символізує важливі цінності – гідність та свободу. Це час для поклоніння героям, які відстояли наше право на гідність та свободу, час для задуму та вдячності.
Гідність – це невіддільна частина нашої ідентичності, це здатність поважати себе та інших, боротися за справедливість та гідні умови життя. Сьогодні ми вшановуємо всіх, хто своєю відвагою та вірою в гідність, стояв на захисті наших цінностей.
Свобода – це основа, на якій ґрунтується кожне суспільство. Вона дає нам можливість виражати свою думку, обирати свій шлях і жити в обставинах, які ми визнаємо за найкращі для себе. Сьогодні ми пам'ятаємо та цінуємо кожен акт відданості свободі.
Під час боротьби українського народу проти режиму формувалося громадянське суспільство, вражаючи світ, а серце Європи билося на Майдані.
РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ: ЯК ЦЕ БУЛО?
21 листопада 2013 року влада на малопримітному брифінгу оголошує різкий розворот країни із заходу на схід, мовляв, Київ не готовий підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом, тому всі інтеграційні процеси згортаються.
Цинічність дій шокувала, тому що українців довго готували й заохочували, пропагували європейські цінності, тому не дивно, що цього дня люди почали збиратись через соцмережі й до вечора на Майдані Незалежності було близько 2 тисяч осіб. В основному, це були київські студенти, активісти, небайдужі люди вийшли на протест.
22 листопада - кількість людей на Майдані Незалежності зростає. Запрацювало громадське інтернет-телебачення Spilno.tv.
Біля 21-ї години відбулися сутички з міліцією, яка перешкоджала активістам встановлювати намети. У вечірньому мітингу взяли участь від 3 до 5 тисяч людей.
Розширилась і географія протесту: мітинги розпочались в Одесі, Миколаєві, Донецьку, Кривому Розі, Сумах, Харкові, Чернівцях.
Мирна акція спочатку нагадувала наївну незгоду і нерозуміння процесів, глибокий зміст яких став очевидним уже дуже скоро.
Саме з цього протесту починається відлік нової історії країни, її реального загартування, її справжньої незалежності.
Саме цей мітинг невдовзі завершиться жорстоким побиттям студентів, виходу мільйонів на центральну площу Києва і врешті призведе до розстрілу майдану.
29 листопада, після непідписання Януковичем Угоди у Вільнюсі «майдани» стали непотрібні й були згорнуті, але деяка частина учасників не підкорилася вказівці про розпуск і продовжила акції на підтримку євроінтеграції. Ці акції, в умовах згортання «майданів» владою, перетворились на символ непокори владі й трансформувались в нові Майдани. Найбільший з таких Майданів виник в Києві на Площі Незалежності. В ніч з 29 на 30 листопада для розгону цього Майдану влада застосувала силу.
О 4-й годині ранку, коли на Майдані Незалежності перебувало близько 100 протестувальників, площу оточили 300 озброєних спецзасобами бійців «Беркуту» та з надмірним застосуванням сили витіснили людей з Майдану: людей били кийками та ногами. Внаслідок розгону було травмовано десятки протестувальників.
У відповідь на побиття студентів, на Михайлівську площу, де перебувала частина побитих з Майдану Незалежності, зібрались тисячі киян та гостей столиці. Вдень на Михайлівській площі виник стихійний мітинг. Подальший розвиток подій отримав назву «Єврореволюція» або «Європейська революція»
Ця революція сталась не лише в політичному житті нашої країни. Вона відбулась в нас самих, в нашій свідомості, в наших серцях.
Ця революція стала початком боротьби нескорених українців за гідність та свободу.
РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини.
Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну - власне життя.
На жаль, зараз наша держава переживає не найкращі часи. Нехай цей день буде нагадуванням про нашу відповідальність за збереження гідності та свободи для себе та майбутніх поколінь.
Шукаючи Європу, ми знайшли Україну. Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже, УКРАЇНА – ЦЕ ТЕРИТОРІЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ.
Олена ВІТОВЩИК
Олена НОВАКОВСЬКА
Ірина КОВАЛЬЧУК
Світлана КОВАЛЬОВА
Наталія ШАРУДІЛОВА