Одинадцять років тому українці вийшли на Майдан, щоб повстати проти несправедливості, захистити свободу, гідність і європейське майбутнє України.
Саме в ці дні під час Революції гідності у 2014 році протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. З 18-го по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померли ще понад 20 протестувальників. Ця дата є найтрагічнішою в історії Майдану. Саме 20 лютого 2014 року в Києві на вулиці Інститутській силові структури застосували вогнепальну зброю проти протестувальників, внаслідок чого загинули десятки активістів. Герої Небесної Сотні стали першими жертвами російської агресії.
20 лютого в Україні, згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні», відзначають День пам’яті Героїв Небесної сотні.
Назва «Небесна сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Небесна сотня – це 107 загиблих учасників Революції гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України.
105 Героям Небесної сотні посмертно надано звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.
До Героїв Небесної сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Наймолодшому з них, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної сотні троє – це жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.
День пам’яті Героїв Небесної Сотні нагадує нам про ціну свободи та відповідальність перед майбутніми поколіннями. Герої не вмирають, допоки ми пам’ятаємо їхню жертву та продовжуємо їхню справу – розбудову незалежної, демократичної України.