logo 150

Відокремлений структурний підрозділ «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного»

Російська пропаганда: виклики для світового інформаційного простору

Російська пропаганда: виклики для світового інформаційного простору

Одним із найнебезпечніших напрямів російської пропаганди є вплив на молодь. Російські спецслужби активно використовують соціальні мережі та онлайн-ігри для того, щоб поширювати серед молоді дезінформацію та ідеї насильства, зокрема масшутінга та мінування закладів освіти.

З метою формування у студентської молоді негативного ставлення до російської пропаганди та створенню ефективної системи протидії дезінформації 01 лютого 2024 року відбулась організована Науково-методичним центром ВФПО онлайн-зустріч студентської молоді з інспекторами відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції.

propaganda 02

Ворожа пропаганда спрямована на різні соціальні групи. Одним із напрямів російської пропаганди є вплив на молодь через:

  • медійні джерела: російські ЗМІ та інші медіаресурси активно використовуються для поширення пропагандистського контенту серед молоді. Це може бути здійснено через телебачення, інтернет, соціальні мережі тощо;
  • інтернет та соціальні мережі: російська пропаганда активно працює в інтернеті, створюючи та поширюючи дезінформацію через соціальні мережі, форуми та інші онлайн-платформи;
  • освітні програми: російська пропаганда може впливати на молодь через освітні програми та матеріали, спрямовані на формування певного світогляду та перекручення історії;
  • культурні заходи та мистецтво: вплив на молодь може здійснюватися через культурні заходи, фільми, музику та інші форми мистецтва, які підтримують пропагандистські ідеї з метою формування сприйняття світу, яке відповідає пропагандистським цілям.

propaganda 03

Щоб уникнути потрапляння на гачок інформаційної пропаганди, важливо використовувати критичне мислення та ретельно перевіряти інформацію, яка вами споживається. Кілька порад:

  1. Перевіряйте джерела: перед тим як ділитися чи вірити інформації, перевірте її відповідність відомим та незалежним джерелам. Приділяйте увагу авторитетним новинним агентствам і визнаним експертам.
  2. Будьте обережні з соціальними мережами: соціальні мережі можуть бути поширювачами фейків та пропаганди. Перевіряйте інформацію перед тим, як натискати «Поділитися» чи «Лайк».
  3. Аналізуйте мовлення та тон: звертайте увагу на тон і мовлення інформації. Якщо воно агресивне, емоційне та спрямоване на роздратування, це може бути елементом пропаганди.
  4. Розрізняйте факти від думок: пам'ятайте, що думка не є фактом. Якщо інформація надана як факт, перевірте його правдивість.
  5. Розвивайте медіаграмотність: розумійте, як працюють медіа та як вони формують інформацію. Медіаграмотність допоможе розрізнити об'єктивність від спотворень.
  6. Не довіряйте без перевірки: будьте обережні з інформацією, яка виглядає як сенсація або важлива новина. Перевірте її, перш ніж робити висновки чи ділитися нею.
  7. Вивчайте критичне мислення: навчайте себе критичному мисленню, щоб розрізняти факти від думок та виявляти можливі маніпуляції.

Застосування цих порад допоможе бути більш обізнаними та відповідальними споживачами інформації.

Заступник директора з виховної роботи Олена ВІТОВЩИК
Секретар студентської ради Ірина ТРУСІЛОВА

  Заходь з мобільного

qr site nkatk

Авторські права

Всі права захищені. Використання матеріалів сайту і автоматизоване копіювання інформації сайту будь-якими програмами без письмового дозволу ВСП «Новокаховський фаховий коледж Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного» заборонено.

Контакти

Адреса: 74900, Україна, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Горького, 1.

Телефон: +38 (05549) 9-07-10
e-mail: office@nkatk.com

Офіційний сайт: https://nkatk.com/

Контакти переміщення

Коледж тимчасово переміщений за адресою:

25031, Україна, м. Кропивницький,
пр. Університетський, 7/2.

Телефони: +38 (099) 099-55-56
                   +38 (067) 439-50-10